• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Nasza szkoła wzięła udział w obchodach, które 5 marca rozpoczeły się mszą świętą o godzinie 10:00 w Kościele św. Andrzeja Boboli w Strudze w intencji żołnierzy Niezłomnych.

W 2011 roku dzień 1 marca, został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.Święto stało się hołdem dla Żołnierzy Wyklętych za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej oraz przywiązania do tradycji niepodległościowych.
              Za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

Ku Pamięci!

• Na styku średniowiecza i renesansu - koncert filharmonii

• Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole artystów. Uczniowie wysłuchali średniowiecznych pieśni pielgrzymów, muzykę instrumentalną, ludowe madrygały, pieśni biesiadne. W repertuarze było również miejsce na dworskie tańce. Program z muzyką dawną został przygotowany z troską na autentyczne brzmienia, co było możliwe dzięki muzykom grającym na kopiach instrumentów historycznych.

• Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

• W dniu 15 grudnia 2022 r. odbyły się drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym w Zielonce. Naszą szkołę reprezentowali Adrian Mikołajczyk, Konrad Rawa, Bartosz Kuba i Wiktor Kośnik. Było osiem drużyn, a nasi chłopcy wywalczyli 2 miejsce i zakwalifikowali się do Mistrzostw Międzypowiatowych. Dodatkowo został rozegrany turniej indywidualny, w którym Adrian Mikołajczyk był bezkonkurencyjny. Wygrał wszystkie mecze, został mistrzem turnieju i zdobył I miejsce.

• Wycieczka klasy 1b do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

• Klasa 1b wraz z nauczycielami wybrała się przed świętami w podróż pociągiem do Gdańska. Oprócz Muzeum II Wojny Światowej zwiedzali gdańską starówkę oraz odwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy, który jest jednym z najpiękniejszych w Europie.

• Pierniczki w CAF3

• Tradycji stało się zadość... czyli jak co roku nasi uczniowie piekli pierniki w kuchni Centrum Aktywności Fabryczna. Tym razem świąteczne wypieki przygotowała klasa 3b wraz z Kołem Redakcyjnym gazetki szkolnej.

• Spotkanie z muzyką

• 18 listopada gościliśmy muzyków, którzy dzięki swoim talentom zaprezentowali uczniom nowe tango i jego różne odsłony. Przybliżyli nam sylwetkę słynnego Astora Piazzolli, którego 30 rocznica śmierci minęła w lipcu 2022 roku. Ten wybitny kompozytor i artysta łączył argentyńskie rytmy z polifonią, jazzem i muzyką poważną.

• Szkolna Maskarada

• W piątek 4 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Postaci z Bajek! Nasi uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Wyróżniali się tego dnia świetnymi strojami, które mogliśmy już widzieć na wielkich ekranach. Ale nie tylko uczniowie wzięli udział w tej zabawie. Do grona przebranych dołączyli także nauczyciele. Dzień był wyjątkowy. Wyjątkowy był też quiz przygotowany przez naszą uczennicę. Kahoot sprawdzający znajomość bajek, ich bohaterów oraz kraj pochodzenia sprawił niektórym kłopoty. Na szczęście udało się wyłonić zwycięzców.

• Radni Młodzieżowego Sejmiku Mazowsza wybrani!

• W wyniku głosowania do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego została wybrana uczennica naszego liceum Maja Rygało.

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Radnej gratulujemy oraz życzymy samych sukcesów i energii do zmieniania Mazowsza!!

• Koncerty Filharmonii "Cygańska karawana"

• 21 października gościliśmy w naszej szkole zespół Caravan of Gipsy. Odbyło się spotkanie z muzyką tradycyjną pochodzącą z różnych krajów Europy. Prezentowane utwory choć wykonane były w różnych językach miały jeden punkt wspólny - ich wykonawcami, a w większości także autorami są Romowie. Był to koncert budujący wyjątkową relację między muzykami, a publicznością.

• Uroczyste wyróżnienie

• Z dumą informujemy, ze Pani Marianna Moczulska wicedyrektor i nauczyciel informatyki z naszej szkoły otrzymała w dniu 14 października 2022r. pamiątkowy medal  „Pro Masovia” przyznawany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Gratulujemy.

• Wycieczka do Grybowa

• Nasi uczniowie z klasy 2b oraz 3d pragną podzielić się swoimi wspomieniami z wycieczki szkolnej, która odbyła się w dniach 27.09 - 30.09. Pobyt w Ośrodku szkoleniowo - wypoczynkowym Politechniki Warszawskiej w Grybowie, malownicze krajobrazy, piękna Krynica Zdrój to tylko część naszej górskiej przygody.

• Nowy Rok Szkolny

• Witamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli w nowym roku szkolnym 2022/2023.
              Życzymy samych sukcesów i wytrwałości.

• Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 1 września 2022r.

Godzina 8.00 Msza Św. w kościele św. Izydora w Markach

Godzina 9.00 - klasy 3 i 4 LO

Godzina 10.00 - klasy 1 i 2 LO

• HIGH SCHOOL MASTER - ogromny sukces II edycji konkursu pod Patronatem Burmistrza Miasta Marki

• W odpowiedzi na duże zainteresowanie naszych uczniów Ogólnoszkolnym Konkursem Języka Angielskiego pt. HIGH SCHOOL MASTER w ubiegłym roku, wydarzenie to uzyskało charakter cykliczny i odbyło się również w tym roku szkolnym.  10 czerwca 2022 r. trzydziestu trzech uczniów naszego liceum przystąpiło do testu konkursowego. Finalnym etapem była gala wręczenia nagród, która odbyła się 24.06.2021 r. w Zespole Szkół nr 1 w Markach przy okazji uroczystych obchodów zakończenia bieżącego roku szkolnego. Podczas ceremonii uczniowie z najwyższym wynikiem otrzymali gratulacje od Burmistrza Miasta Marki p. Jacka Orycha,  Pani Dyrektor i nauczycieli języka angielskiego. Gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom, jak również raz jeszcze dziękujemy p. Jackowi Orychowi za wspieranie konkursów i działania na rzecz rozwoju nauki języków obcych.