• CMI

• W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła przystąpiła do projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI). Biorą w nim udział uczniowie profilu informatycznego z różnych klas. Nauka programowania odbywa się w środowisku PYTHON.

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.