BLIŻEJ RYNKU PRACY

 • Ruszyła XX edycja akcji Góra Grosza!

  Ruszyła XX edycja akcji Góra Grosza!

  Nasza szkoła jak co roku włącza się do pomocy w Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Akcja ta polega na zbiórce monet. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza wlasną rodziną. Czas trwania zbiórki 25.XI.2019-02.I.2020.

  Samorząd Szkolny oraz Wolontariat zachęcają wszystkich do pomagania. 

 • Koło Redakcyjne

  Szkolne Koło Redakcyjne, bierze udział w cyklu Warsztatów Dziennikarskich Media bez tajemnic. Dzięki uprzejmości pana Pawła Pniewskiego, uczniowie wraz z nauczycielem - opiekunem Koła Redakcyjnego, mieli okazję odwiedzić redakcję portalu informacyjnego WWL24.

 • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

  W piątek, 8 listopada uczciliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie pod przewodnictwem nauczycieli przygotowali apel o podniosłym, wzruszającym charakterze, w którym przypomnieli najważniejsze fakty z dziejów Polski oraz ważne historyczne daty. Uczniowski zespół wokalno-instrumentalny wykonał kilka utworów patriotycznych m.in. Piechota, Rozkwitały Pąki Białych Róż oraz Taki Kraj. Nasze Liceum włączyło się również w akcję "Szkoła do hymnu". Punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn. Kolejną częścią obchodów Święta Niepodległości były uroczystości na Skwerze Pamięci Narodowej. 11 listopada hołd poległym oddali idący w poczcie sztandarowym przedstawiciele naszej szkoły.

 • Miesiąc Świadomości Dawstwa Szpiku

  Październik jest miesiącem zwrócenia szczególnej uwagi społeczeństwa na ideę dawstwa, edukację, a także pokazanie, jak ważną rolę odgrywają Dawcy szpiku w procesie walki z nowotworami krwi. Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjno-informacyjnej #KOMÓRKOMANIA organizowanej przez fundację DKMS. Celem akcji jest nie tylko przekazanie idei, ale również umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek, ale tych, które nosi się w swoim ciele. W niedzielę 20-go pażdziernika, wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami rejestrowali potencjalnych Dawców szpiku na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Miasto Marki. A już dziś mają szanse zarejestrować  się uczniowie klas 3 i pracownicy szkoły, gdyż nasi wolontariusze czekają w holu głównym.

  Ty też uratuj komuś życie!

 • DWORSKIE FANFARY I INNE CZARY

  Zespół Wah-Wah-Brass zaprezentował muzykę dawną i współczesną na skład  instrumentów dętych. Instrumenty  dęte blaszane mają długą i bogatą historię. Przez wieki doskonalono ich konstrukcję i brzmienie, aż w końcu znalazły zastosowanie w muzyce dawnej, a później symfonicznej, jazzowej i popularnej.   

  Możliwości brzmieniowe i wyrazowe oraz technikę gry na tych instrumentach zaprezentował zespół pięciu muzyków z zespołu Wah-Wah-Brass związanych z warszawską uczelnią muzyczną w utworach z różnych epok - od średniowiecza aż po wiek XX.

 • Z wizytą w Urzędzie Miasta

  W ramach przedmiotu Prawo Społeczne grupa uczniów klas III LO wraz z nauczycielami odwiedziła Marecki Urząd Miasta. Zostali oni serdecznie przywitani przez Pana Tadeusza Markiewicza. Następnie spotkali się z Burmistrzem miasta Panem Jackiem Orychem, który odpowiedział na pytania przyszłych maturzystów i nauczycieli. Uczniowie odwiedzili także Urząd Stanu Cywilnego oraz spotkali się z Panem Pawłem Pniewskim Przewodniczącym Rady Miasta.

 • Wycieczka do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

  W dniu 7 października br. odbyła się wycieczka do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dysponująca siecią pomiarową, w której skład wchodzą stacje oraz posterunki meteorologiczne. Uczniowie zapoznali się z etapami tworzenia mapy synoptycznej. Odwiedzili również pracownię teledetekcji, gdzie mogli zobaczyć mapy opadów atmosferycznych tworzone przez pozyskiwanie danych radarowych, ogródek meteorologiczny, w którym poznali przyrządy do pomiarów temperatury powietrza i gruntu, kierunku i prędkości wiatru, wilgotności powietrza, wielkości opadów atmosferycznych, wielkości zachmurzenia oraz usłonecznienia rozumianego jako czasu dopływu bezpośredniego promieniowania słonecznego do powierzchni Ziemi.

 • Z wizytą w Ośrodku Zdrowia

  W dniu 20 września 2019 roku uczniowie klasy II w ramach przedmiotu Edukacja Prawna oraz klas III w ramach przedmiotu Prawo Społeczne brali udział w prelekcji dotyczącej praw pacjenta oraz funkcjonowania Ośrodka Zdrowia. 

 • Chopin – Poeta Fortepianu

  Chopin – Poeta Fortepianu

  20 września 2019 r.

  Wykonawcy: Anna Hajduk-Rynkowicz - fortepian, Katarzyna Drelich - sopran, Kornelia Grądzka - skrzypce, Justyna Rekść-Raubo -wiolonczela

  Chopin, jak nikt inny wydobył z fortepianu pełnię jego możliwości brzmieniowych i technicznych. Jego utwory urzekają poetyckim pięknem, bogactwem i głębią emocji.

 • Tomasz Dolski

  Koncert skrzypcowy  z historią muzyki w tle.

 • 80 rocznica napaści ZSRR na Polskę

  80 lat temu, 17 września armia sowiecka wkroczyła na teren Rzeczpospolitej Polskiej. W 80 rocznicę napaści ZSRR na Polskę uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły złożyli hołd poległym obrońcom ojczyzny, ofiarom działań zbrojnych i rodakom zesłanym w głąb ZSRR. Przybyli wspólnie odśpiewali hymn. Po wysłuchaniu krótkiego rysu historycznego pamięć o poległych uczczono symbolicznym złożeniem wieńców. Uroczystość odbyła się w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przy ul. Ząbkowskiej.

 • Współpraca z CAF3

  Na początku roku szkolnego nasza szkoła nawiązała współpracę z Centrum Aktywności Fabryczna 3. W ramach przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie zostały zorganizowane warsztaty kulinarne.

 • Nowy rok szkolny 2019/20

  Nowy rok szkolny 2019/20

  Rozpoczęliśmy już nowy rok szkolny. Witamy w naszej szkole nowych uczniów, szczególnie pierwszoklasistów. Wszystkim życzymy sukcesów w nauce, zadowolenia z podjęteych decyzji oraz spełnienia osobistych planów i marzeń.

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/19

  Zakończenie roku szkolnego odbyło się 19 czerwca 2019 r. w wigilię Bożego Ciała. Po Mszy Świętej w kościele parafialnym św. Izydora odbyła się część oficjalna z udziałem gości: Burmistrza Miasta Marki Pana Jacka Orycha, Przewodniczącego Rady Miasta i przedstawiciela MSG Pana Pawła Pniewskiego oraz Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Mirosława Talapki. Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, dyplomy oraz nagrody ksiązkowe z rąk Pani Dyrektor Sławomiry Kozak. Burmistrz Miasta wręczył nagrody dla najlepszego ucznia gimnazjum i liceum. Otrzymali je: Grzegorz Puścian uczeń klasy III a gimnazjum i Dominika Lipińska uczennica klasy II A LO. Nagrody pieniężne dla tych uczniów oraz najlepszych sportowców w roku szkolnym 2018/19  Kacpra Kondraciuka i Karola Chojeckiego wręczył przedstawiciel MSG.

 • Młodzieżowa Rada Miasta Marki

  Młodzieżowa Rada Miasta Marki

  3 czerwca 2019 r. tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka w Urzędzie Miasta Marki odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta Marki. W tym roku młodzi radni ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów przygotowali wystąpienia na temat: „Od 15 lata zjednoczeni w różnorodności, czyli jak zmieniało się życie Polaków dzięki członkostwu w Unii Europejskiej – bilans zysków i strat”. Naszą szkołę w sesji godnie reprezentowały uczennice gimnazjum oraz liceum. Przygotowały prezentację pokazującą plusy i minusy wstąpienia Polski do UE skupiając się na korzyściach, jakie Unia daje młodym.

  W nagrodę wszyscy uczestnicy Młodzieżowej Rady Miasta Marki pojadą na wycieczkę do Najwyższej Izby Kontroli.

 • Laureaci XII edycji konkursu Mareckie ulice i uliczki - "Literacka mapa miasta"

  Laureaci XII edycji konkursu Mareckie ulice i uliczki - "Literacka mapa miasta"

  30 maja br. w Bibliotece Publicznej Miasta Marki odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu „Mareckie ulice i uliczki”. W tym roku uczniowie mieli za zadanie wykonać sobie zdjęcie z nazwą ulicy Baczyńskiego, Różewicza, Leśmiana lub Wyspiańskiego wraz z książką odpowiedniego pisarza.

  W kategorii kl. VII i VIII szkoły podstawowej oraz kl. III gimnazjum laureatami zostali uczniowie naszego gimnazjum.

  III miejsce zajął Dawid Sołowiej z kl. IIId (*I i II miejsca w tym roku nie przyznano),

  zaś wyróżnienia otrzymały:

  - Natalia Molska z kl. III b,

  - Kristina Rozhko z kl. III f,

  - Amelia Balcerzak z kl. III b.

 • Symulacja wyborów do PE - wyniki

  Symulacja wyborów do PE - wyniki

  W czwartek 23.05.2019r. w naszej szkole odbyła się symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego. Spośród 309 uczniów uprawnionych do głosowania, 118 oddało głos. Frekwencja wyniosła więc 38%.

  Wyniki prezentują się następująco:

   

  1. KKW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWY 42 głosy.

  2. KW WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA  29 głosów.

  3. KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 21 głosów.

  4. KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD. N ZIELONI 11 głosów.

  5. KWW KUKIZ'15 6 głosów.

  6. KWW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI 4 głosy.

  7. KKW LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACA PSS 1 głos.

 • Dni Marek 8-9 czerwca 2019 r.

  Dni Marek 8-9 czerwca 2019 r.

  W sobotę, 8 czerwca o godzinie 14.00 na Stadionie Miejskim Marcovia przy ulicy Wspólnej rozpocznie się trzecia edycja Dni Marek. Marecki ratusz wspólnie z Wodociągiem Mareckim, przygotował wiele atrakcji m.in. koncerty, warsztaty, pokaz laserowy oraz atrakcje dla dzieci tj. wieża do skoków, eurobungee, karuzele i kule wodne. Imprezę poprowadzi Paweł Pawelec, znany prezenter muzyczny.

  9 czerwca w Parku Miejskim znajdującym się tuż obok Zespołu Szkół Nr 1 oraz na dziedzińcu naszej szkoły, będziemy świętować obchody roku moniuszkowskiego w 200. rocznicę urodzin kompozytora. Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, który przygotował artystyczne i piknikowe atrakcje, zaprasza na niedzielny finał Dni Marek.

  Scena plenerowa - w programie m.in.

  16.00 - Straszny Dwór  opera w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

  18.20 - Moczul Band - koncert zespołu wokalnego uczniów Zespołu Szkół Nr 1 

  Scena przy Pałacu Briggsów 

  21.00 - Sen Kustosza w wykonaniu Teatru AKT. Ciekawe, pełne ekspresji, plastyczne widowisko wykorzystujące w pełni walory poetyki teatru ulicznego, cyrku, sztuki mimu oraz tańca. 

  Serdecznie Zapraszamy!

 • Warsztaty Dziennikarskie

  Warsztaty Dziennikarskie

  25 maja nasza redakcja wybrała się na warsztaty dziennikarskie w MOK-u, które prowadził pan Paweł Pniewski.  Zajęcia trwały dwie godziny. W związku z tym, że były to warsztaty inauguracyjne, miały one na celu poznać uczestników i ich zainteresowania. Następnie uczniowie przeszli do analizowania lokalnych gazet i poznawania specyfiki pracy dziennikarza.

   

  Następne spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godzinie 16.30 w Mareckim Ośrodku Kultury.

 • Wymiana Marecko-Wileńska Młodzieży

  Wymiana Marecko-Wileńska Młodzieży

  W dniach 20.05-24.05.2019 r. uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Markach wzięli udział w Marecko – Wileńskiej Wymianie Młodzieży z Polską Szkołą Średnią im. W. Syrokomli w Wilnie.

  Podczas wymiany uczniowie mieli możliwość poznania kultury i życia codziennego mieszkańców, ale przede wszystkim nawiązania międzynarodowych przyjaźni. Nasi uczniowie poznali Wilno, Kiernów i Borejkowszczyzne. Zwiedzili Wileńską wieżę telewizyjną, cmentarz na Rossie. Mieli okazję przechadzać się ulicami wileńskiej starówki. Odwiedzili m.in. Ostrą Bramę oraz wykonany w stylu barokowym Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła. Foto

strona:

Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II, 05-270 Marki, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 96, e-mail: zs1@marki.pl


Aktualny projekt został wdrożny we wrześniu 2014/15 i jest trzecią odsłoną serwisu internetowego szkoły, który funkcjonuje od 2002 roku.
Mamy nadzieję, iż lepiej niż dotyczczasowy będzie spełnial oczekiwania uczniów, rodziców i nauczycieli.