BLIŻEJ RYNKU PRACY

 • Zakończenie Roku Szkolnego

  Zakończenie Roku Szkolnego

  Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, aby okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
  Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

 • Drodzy maturzyści!

  Drodzy maturzyści!

  W tych ważnych dla Was dniach, w których przystępujecie do egzaminu dojrzałości, życzymy Wam wiary we własne siły i możliwości. Jesteśmy pewni, że uzyskane wyniki otworzą Wam drzwi do wymarzonych uczelni i utorują dalszą drogę do kariery.
  Powodzenia!

 • Konsultacje dla maturzystów

  Konsultacje dla maturzystów odbywają się w terminach uzgodnionych indywidualnie z nauczycielami.

 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

  Liceum Ogólnokształcące

  w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II                               

  w Markach ogłasza

  Międzyszkolny  Konkurs Plastyczny

  z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

  pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki

   

                                                  Regulamin Konkursu
                                                  Zgoda Na Udział 

 • 100. Rocznica urodzin patrona szkoły Jana Pawła II

  100. Rocznica urodzin patrona szkoły Jana Pawła II

   18 maja 2020 roku mija setna rocznica urodzin patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II. Jego pontyfikat rozpoczął się 16 października 1978 roku i trwał do 2 kwietnia 2005 roku. Był papieżem, ale przede wszystkim wrażliwym i mądrym Człowiekiem. Mimo swojej niezwykłości był wyjątkowo pogodny i radosny, kochał dzieci i młodzież, widział w nich przyszłość świata. Jego pielgrzymki do najbardziej odległych zakątków świata zmieniły losy wielu ludzi a nawet narodów. Motto św. Jana Pawła II „Totus Tuus” było symbolem wiary, nadziei i miłości do ludzi różnych ras i religii. 

  Urząd Miasta Marki zaprasza do obejrzenia otwartej wystawy przed wejściem do naszej szkoły poświęconej św. Janowi Pawłowi II.  

   

 • Zdalne nauczanie

  Od 25 marca 2020 r.  szkoła prowadzi zdalne nauczanie

  za pomocą platformy Microsoft Teams. 

  Instrukcja dla ucznia korzystania z platformy TEAMS. 

 • Gazetka Szkolna "Oksford'

  Gazetka Szkolna "Oksford'

  Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem naszej szkolnej gazetki! Życzymy zdrowych, wesołych, pełnych nadziei i miłości Świąt Wielkanocnych!

    Zespół Redakcyjny

  Link do strony

 • Muzeum Historii Żydów Polskich

  Dnia 03.02.2020 r. klasa 1cg wraz z nauczycielami pojechała do Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN, gdzie odbyło się spotkanie ze Świadkiem Historii Panią Alicją Sznepf, która w czasie wojny ukrywała w domu Żydów. Spotkanie było bardzo ciekawe i poruszające. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i zrobienia wspólnego zdjęcia. Pani Alicja Sznepf była szczęśliwa, że młodzi ludzie byli zainteresowani poznaniem jej historii.

 • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu

  Uczniowie naszego liceum zajęli IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wolominskiego w Piłce Siatkowej. Gratulujemy! 

 • Kreatywne lekcje języka angielskiego

  Uczniowie z klasy 1b  zrealizowali projekt w ramach zajęć języka angielskiego z p. Piotrem Doboszem. Nagrali specjalny filmik, w którym opowiadają po angielsku o tym, jak w Polsce spędza się Boże Narodzenie oraz składają życzenia swoim rówieśnikom z innych szkół europejskich. Uczniowie byli bardzo zaangażowani oraz ujawnili swoje talenty aktorskie. Mimo lekkiej tremy, jesteśmy z nich dumni i wierzymy, że to tylko początek aktywności tych wspaniałych uczniów na forum szkoły ale również w ramach współpracy szkół na platformie e-twinning. Może to zaowocować w przyszłości wymianą międzynarodową w ramach programu Erasmus +. Dziękujemy Amelce, Darkowi, Kubie, Ewie, Julce, Wiktorii, Dominikowi, Marcie oraz Karolowi. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 • Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego

  12 grudnia 2019 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Jednym z radnych został uczeń klasy 2b naszego Liceum Ogólnokształcącego w Markach - Kamil Fortuna. 

  Gratulujemy!

 • Z wizytą w Domu Opieki

  Grupa uczniów odwiedziła pensjonariuszy domu opieki Duomed Leśna Przystań. Zagrali oni koncert najpiękniejszych kolęd, zachęcając do wspólnego śpiewania. Pozostając w świątecznym klimacie uczniowie przekazali własnoręcznie przygotowane i ozdobione pierniczki 🍪🎄

 • Z Wizytą w Sejmie RP

  Nasi uczniowie wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Sejmu RP, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości praca posła. Zwiedzili kompleks budynków drogami dostępnymi tylko dla posłów, słuchając przy tym o organizacji oraz specyfice i zasadach pracy w Sejmie.  

 • Mistrzostwa Powiatu W Tenisie Stołowym

  Nasi uczniowie zajęli 7 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym.

 • Dzień Wolontariatu i Mikołajki

  5 grudnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu oraz Mikołajki. Z tej okazji Samorząd Szkolny wraz z wolontariuszami z naszej szkoły zorganizował charytatywny kiermasz ciast, z którego zebrane pieniądze zostały przekazane podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć Z Pomocą". Każda klasa otrzymała o Św. Mikołaja i jego pomocników mnóstwo słodkości. 

 • Ruszyła XX edycja akcji Góra Grosza!

  Ruszyła XX edycja akcji Góra Grosza!

  Nasza szkoła jak co roku włącza się do pomocy w Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Akcja ta polega na zbiórce monet. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza wlasną rodziną. Czas trwania zbiórki 25.XI.2019-02.I.2020.

  Samorząd Szkolny oraz Wolontariat zachęcają wszystkich do pomagania. 

 • Koło Redakcyjne

  Szkolne Koło Redakcyjne, bierze udział w cyklu Warsztatów Dziennikarskich Media bez tajemnic. Dzięki uprzejmości pana Pawła Pniewskiego, uczniowie wraz z nauczycielem - opiekunem Koła Redakcyjnego, mieli okazję odwiedzić redakcję portalu informacyjnego WWL24.

 • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

  W piątek, 8 listopada uczciliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie pod przewodnictwem nauczycieli przygotowali apel o podniosłym, wzruszającym charakterze, w którym przypomnieli najważniejsze fakty z dziejów Polski oraz ważne historyczne daty. Uczniowski zespół wokalno-instrumentalny wykonał kilka utworów patriotycznych m.in. Piechota, Rozkwitały Pąki Białych Róż oraz Taki Kraj. Nasze Liceum włączyło się również w akcję "Szkoła do hymnu". Punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn. Kolejną częścią obchodów Święta Niepodległości były uroczystości na Skwerze Pamięci Narodowej. 11 listopada hołd poległym oddali idący w poczcie sztandarowym przedstawiciele naszej szkoły.

 • Miesiąc Świadomości Dawstwa Szpiku

  Październik jest miesiącem zwrócenia szczególnej uwagi społeczeństwa na ideę dawstwa, edukację, a także pokazanie, jak ważną rolę odgrywają Dawcy szpiku w procesie walki z nowotworami krwi. Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjno-informacyjnej #KOMÓRKOMANIA organizowanej przez fundację DKMS. Celem akcji jest nie tylko przekazanie idei, ale również umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek, ale tych, które nosi się w swoim ciele. W niedzielę 20-go pażdziernika, wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami rejestrowali potencjalnych Dawców szpiku na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Miasto Marki. A już dziś mają szanse zarejestrować  się uczniowie klas 3 i pracownicy szkoły, gdyż nasi wolontariusze czekają w holu głównym.

  Ty też uratuj komuś życie!

 • DWORSKIE FANFARY I INNE CZARY

  Zespół Wah-Wah-Brass zaprezentował muzykę dawną i współczesną na skład  instrumentów dętych. Instrumenty  dęte blaszane mają długą i bogatą historię. Przez wieki doskonalono ich konstrukcję i brzmienie, aż w końcu znalazły zastosowanie w muzyce dawnej, a później symfonicznej, jazzowej i popularnej.   

  Możliwości brzmieniowe i wyrazowe oraz technikę gry na tych instrumentach zaprezentował zespół pięciu muzyków z zespołu Wah-Wah-Brass związanych z warszawską uczelnią muzyczną w utworach z różnych epok - od średniowiecza aż po wiek XX.

strona:

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II, 05-270 Marki, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 96, e-mail: zs1@marki.pl