• Koncerty Filharmonii "Cygańska karawana"

• 21 października gościliśmy w naszej szkole zespół Caravan of Gipsy. Odbyło się spotkanie z muzyką tradycyjną pochodzącą z różnych krajów Europy. Prezentowane utwory choć wykonane były w różnych językach miały jeden punkt wspólny - ich wykonawcami, a w większości także autorami są Romowie. Był to koncert budujący wyjątkową relację między muzykami, a publicznością.

• Uroczyste wyróżnienie

• Z dumą informujemy, ze Pani Marianna Moczulska wicedyrektor i nauczyciel informatyki z naszej szkoły otrzymała w dniu 14 października 2022r. pamiątkowy medal  „Pro Masovia” przyznawany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Gratulujemy.

• Wycieczka do Grybowa

• Nasi uczniowie z klasy 2b oraz 3d pragną podzielić się swoimi wspomieniami z wycieczki szkolnej, która odbyła się w dniach 27.09 - 30.09. Pobyt w Ośrodku szkoleniowo - wypoczynkowym Politechniki Warszawskiej w Grybowie, malownicze krajobrazy, piękna Krynica Zdrój to tylko część naszej górskiej przygody.

• Nowy Rok Szkolny

• Witamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli w nowym roku szkolnym 2022/2023.
              Życzymy samych sukcesów i wytrwałości.

• Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 1 września 2022r.

Godzina 8.00 Msza Św. w kościele św. Izydora w Markach

Godzina 9.00 - klasy 3 i 4 LO

Godzina 10.00 - klasy 1 i 2 LO

• HIGH SCHOOL MASTER - ogromny sukces II edycji konkursu pod Patronatem Burmistrza Miasta Marki

• W odpowiedzi na duże zainteresowanie naszych uczniów Ogólnoszkolnym Konkursem Języka Angielskiego pt. HIGH SCHOOL MASTER w ubiegłym roku, wydarzenie to uzyskało charakter cykliczny i odbyło się również w tym roku szkolnym.  10 czerwca 2022 r. trzydziestu trzech uczniów naszego liceum przystąpiło do testu konkursowego. Finalnym etapem była gala wręczenia nagród, która odbyła się 24.06.2021 r. w Zespole Szkół nr 1 w Markach przy okazji uroczystych obchodów zakończenia bieżącego roku szkolnego. Podczas ceremonii uczniowie z najwyższym wynikiem otrzymali gratulacje od Burmistrza Miasta Marki p. Jacka Orycha,  Pani Dyrektor i nauczycieli języka angielskiego. Gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom, jak również raz jeszcze dziękujemy p. Jackowi Orychowi za wspieranie konkursów i działania na rzecz rozwoju nauki języków obcych.

• Podróż nad Bałtyk

• Klasy trzecie odwiedziły również w tym roku piękne województwo Pomorskie. Chociaż pogoda w Polsce potrafi czasem spłatać figla, dla nas jak zawsze świeciło słońce.

• Zielona Szkoła Hiszpania

• W czerwcu uczniowie naszego Liceum wraz z nauczycielami podróżowali po Europie. Kierunek pierwszej wycieczki to malownicza Hiszpania. Swoje wspomienia upamiętniali w niesamowitych kadrach. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wycieczek.

• Spotkanie z Panem dr hab. Pawłem Sitkiem

• Klasy 2a, 2d, 3a oraz 3d spotkały się z Panem dr hab. Pawłem Sitkiem, profesorem Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, Dyrektorem Instytutu Nauk Prawnych AEH w Warszawie

Pan Profesor opowiadał uczniom ciekawostki z pracy radcy prawnego. A także przybliżył z czym tak naprawdę wiążą się studia prawnicze. Bardzo dziękujemy za inspirujące spotkanie!

• Zakończenie roku szkolnego klas 3 LO po gimnazjum

• 29 kwietnia uczniowie klas 3 po gimnazjum opuścili mury naszej szkoły.
              Drodzy absolwenci życzymy Wam wielu sukcesów w życiu. Spełniajcie swoje marzenia, wytrwale realizujcie cele. Maturzystom, życzymy świetnych wyników egzaminu dojrzałości, które pozwolą dostać się na upragnione studia.

• Ми з вами!

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie! Wiemy, że zawsze możemy liczyć na Wasze dobre serca! Od poniedziałku w naszym liceum odbedzie sie zbiórka potrzebnych darów dla obywateli Ukrainy. Zbieramy: 💙 środki opatrunkowe - plastry, kompresy, bandaże 💛 środki higieniczne 💙 środki pielęgnacyjne 💛 koce, koce termiczne, śpiwory 💙 peleryny przeciwdeszczowe 💛 maty do spania 💙 baterie 💛 suchą żywność - makarony, kasze, ryże, konserwy, batony energetyczne, produkty instant Dary można przynosić do liceum od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16. Jesteśmy z Tobą Ukraino!

• Spotkanie z trenerem technologii komputerowych

• Uczniowie naszej szkoły na kółku informatycznym w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego mieli możliwość spotkania się z p. Adamem Jurkiewiczem, informatykiem, hakerem edukacji, członkiem  nieformalnej grupy Superbelfrzy RP, trenerem języka programowania Python, robotyki mechatroniki, technologii komputerowych. Gość przywiózł ze sobą roboty które nasi uczniowi przetestowali programując w języku Python co było dla nich świetną zabawą. Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał książkę wraz z dedykacją od samego autora.

• "Orła WRONa nie pokona"

• Z okazji 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w naszej szkole odbyło się spotkanie z historykiem Instytutu Pamięci Narodowej. Uczestnicy spotkania wysłuchali ciekawej prelekcji dotyczącej m.in. form oporu stosowanych przez młodzież w czasie stanu wojennego, metodach działania Grup Oporu „Solidarni”, Młodzieży Federacji Walczącej i innych. Poznali również sylwetki najmłodszych ofiar stanu wojennego.

• Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 96
        05-270 Marki