• Aktualności

      • Zajęcia w przedszkolu

      • Klasa 3BG w ramach praktyk przeprowadziła lekcję w Przedszkolu Miejskim Nr 1 "Wesoły Skrzat" w Markach. Nasi uczniowie przygotowali dla maluchów baśniowe zajęcia z motywem Małej Syrenki.

      • Energiczna Małopolska

      • Młodzież z klas III po szkole podstawowej wraz z opiekunami 27 września wyjechała na 3 - dniową wycieczkę.

       Pierwszego dnia zwiedzała piękny, zabytkowy Kraków. Przemierzała Wzgórze Wawelskie, Katedrę, Groby Królewskie i była w wielu innych wyjątkowych miejscach. To był refleksyjny dzień. 

       Drugiego dnia szaleństwom nie było końca w największym w Polsce Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Fantastyczna zabawa, pełna adrenaliny trwała cały dzień. 

       Trzeciego dnia młodzież zwiedzała Kopalnię Soli w Wieliczce. Licealistów zachwyciła Kaplica św. Kingi, podziemne jeziora, unikalne rzeźby solne, zostało przemierzonych ponad 800 schodów.

       To był udany wyjazd, który łączył ze sobą zarówno treści patriotyczne jak też rozrywkę, która jest nieodłącznym elementem wyjazdów integracyjnych.

        

      • Upamiętnienie mieszkańców Marek w Treblince

      • 17 września 2021 r. delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Marty Sikorskiej wraz z delegacją Rady Miasta oraz Panem Jackiem Orychem - Burmistrzem miasta Marki  - miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego mieszkańców Marek zamordowanych w niemieckim nazistowskim obozie zagłady i obozie pracy w Treblince w czasie II wojny światowej.

      • Wycieczka do Krakowa

      • W dniach 15-16 września uczniowie z klas IB, IID oraz klas III wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Odwiedziliśmy Katedrę Wawelską, Groby Królewskie, Smoczą Jamę. Piękna pogoda sprzyjała spacerowaniu ulicami dawnej stolicy Polski. Uczniowie podziwiali widoki podczas rejsu po Wiśle na trasie Wawel-Kazimierz. 

      • Narodowy Spis Powszechny 2021

      • Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Szczegółowe informacje poniżej:

       Szczegółowe informacje

        

      • Wyniki matur w 2021 roku

      • Zdawalność:

       Język Polski – 100% (średni wynik 62%)

       Matematyka – 96% (średni wynik 52%)

       Język Angielski – 100% (średni wynik 82%)

      • I edycja High School Master – zostań mistrzem naszego liceum!

      • 23 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród za udział w Ogólnoszkolnym Konkursie HIGH SCHOOL MASTER pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki, w którym nasi zdolni uczniowie udowodnili, że mają ogromny potencjał językowy  oraz ambicje do rywalizacji z rówieśnikami.

       Konkurs High School Master był autorską inicjatywą anglistów naszego liceum i sprawdzał kluczowe umiejętności językowe oraz wiedzę ponadprogramową, związaną z kulturą i specyfiką krajów z obszaru anglojęzycznego. Całość swoim formatem przypominała międzynarodowy egzamin B2 First (dawniej FCE). Ogromne podziękowania należą się Burmistrzowi Miasta Marki Panu Jackowi Orychowi, który bez zawahania zdecydował się objąć konkurs patronatem honorowym i wesprzeć naszą inicjatywę, fundując cenne nagrody, m.in. słuchawki bezprzewodowe oraz atrakcyjne książki do nauki języka angielskiego.

       Gratulujemy laureatom konkursu, którzy znaleźli się na podium! 

       Widząc duże zainteresowanie naszych uczniów oraz zaangażowanie władz miasta, już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję High School Master w przyszłym roku szkolnym!

       Z życzeniami udanych i słonecznych wakacji,

       Zespół anglistów

      • Życzenia

      • Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim, by nadchodzące wakacje były bezpieczne, radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. 

       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

       Życzenia wakacyjne - film

      • Certyfikat Cambridge

      • Nasze Liceum Ogólnokształcące otrzymało Certyfikat Cambridge szkoły przygotowujacej uczniów do egzaminów FCE z języka angielskiego w British Council. W 2020 roku certyfikat ten otrzymało 8 uczniów.

      • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      • 1 marca 2021 r. obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętch. Żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy podjęli próbę zbrojnego przeciwstawienia się sowietyzacji Polski i podporządkowania jej Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich. W walce w obronie wartości jaką była suwerenna i Niepodległa Polska wielu poległo, wielu skazano w pokazowych procesach na kare śmierci lub długoletnie więzienie. Ci zaś nieliczni, którzy ocaleli w realiach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej żyli w zapomnieniu.

        

       Pamięć o tamtym okresie, o podziemiu antykomunistycznym, o żołnierzach Polskich Organizacji Niepodległościowych , którzy doświadczyli komunistycznych represji winniśmy przekazywać kolejnym pokoleniom. Tylko poprzez pamięć o latach najtrudniejszych i najbardziej bolesnych Naszej Ojczyzny, możemy budować szacunek dla współczesnej Polski - wolnej i niepodległej.

       Cześć i Chwała Bohaterom.

        

       Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

        

      • Spotkanie z Gabi Drzewiecką

      • Pandemia rządzi się swoimi prawami i chociaż wszelkie spotkania nie są teraz najlepszą opcją, my postanowiliśmy trochę odczarować naukę zdalną. Pierwszy raz w historii naszej szkoły zaprosiliśmy gościa online. I to nie byle jakiego gościa, bo 11 lutego gościła u nas Gabi Drzewiecka. Jedna z najlepszych polskich dziennikarek muzycznych. Na swojej liście ma wywiady z takimi gwiazdami jak Carlos Santana, Andrea Boccelli, Ed Sheeran, Sting, Jessie Warre, Dua Lipa i wielu, wielu innych! Prowadzi również autorską audycję „Gabinet Dźwięku” w serwisie streamingowym Tidal, gdzie rozmawia z polskimi artystami.  

       W spotkaniu brali udział uczniowie klas dziennikarskich 2c, 2CG oraz klasa menadżersko – prawna 2d. A także jak się później okazało przysłuchiwali się mu również nasi rodzice.

       Gabi wprowadziła do spotkania bardzo przyjazną atmosferę, można było odnieść wrażenie, że rozmawiamy z koleżanką przy kawie, a nie ze znaną polską dziennikarką. Stworzyła nam okazję do zadawania wielu pytań, nie tylko o dziennikarstwo, ale także studia czy projekty nad jakimi pracuje. Usłyszeliśmy o pracy w różnych redakcjach radiowych i telewizyjnych, mogliśmy posłuchać jak wszystko wygląda od kuchni. Gabi przeprowadziła nas przez swoją drogę do miejsca, w którym znajduje się teraz – jednej z najbardziej szanowanych dziennikarek muzycznych. Dla wielu jest wzorem do naśladowania i przykładem, że dzięki ciężkiej pracy możemy osiągnąć wymarzone cele.

       Było to dla nas bardzo inspirujące i motywujące spotkanie. Mamy nadzieję, że nie ostatnie!

       Bardzo dziękujemy Gabi, że pomimo wielu obowiązków, znalazła dla nas czas i zechciała podzielić się swoim doświadczeniem!

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • Dzień Bezpiecznego Internetu to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską, która angażuje państwa z całego świata na rzecz działań propagujących bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania Internetu.
       Bezpieczni W Internecie

        

      • 45 Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

      • Zdalnie, czy stacjonarnie Nasi uczniowie nie próżnują ! Są zdolni i ambitni, co udowodnili biorąc udział liczną grupą w 45 EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Lindego, pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

       To prestiżowa olimpiada przeprowadzana w całej Polsce, cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego! Laureaci etapu finałowego zwolnieni z  pisania matury oraz egzaminów wstępnych na studnia językowe! 

       Za nami ETAP SZKOLNY, trzymamy mocno kciuki za awans do II ETAPU OKRĘGOWEGO. Tymczasem dziękujemy naszym licealistom, że mimo trudnych czasów, wzięli udział w przygotowaniach do konkursu, zdobyte doświadczenie i wiedza z pewnością przydadzą się nie raz!

      • Narodowe Święto  Niepodległości - 11 listopada

      • 11 listopada to dzień niezwykły dla każdego Europejczyka - koniec I wojny światowej, dla każdego Polaka to wielki dzień - sto dwa lata temu znów słowo Ojczyzna-Polska zaczęło rozbrzmiewać na ulicach, a w miejsce czarnych orłów, pojawił się Orzeł Biały. Od lat Święto Niepodległości celebrujemy składając wieńce pod pomnikami, biorąc udział w akademiach, jednak rok 2020 -  czas pandemii spędzimy zapewne w domowym zaciszu. Dlatego może warto wspomnieć czas sprzed wieku, a także twórców Niepodległej.  

      • "Zasoby informacyjne statystyki publicznej" - lekcja z Urzędem Statystycznym

      • Uczniowie klasy 2a i 2b naszego liceum w dniach 4 i 6 listopada 2020 r. uczestniczyli w zdalnych zajęciach edukacyjnych na temat statystki publicznej organizowanych i przeprowadzonych przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z głównymi zadaniami statystyki publicznej, jej organizacją, funkcjonowaniem oraz znaczeniem w życiu codziennym i wyzwaniach, jakie przed nią obecnie stoją t.j. Powszechny Spis Rolny.


       Dowiedzieli się, co to są badania, klasyfikacje i rejestry statystyczne oraz poznali zasoby informacyjne statystyki publicznej oraz sposoby ich udostępniania. Ponadto nauczyli się jak poprawnie zaprezentować dane na mapie za pomocą metody kartogramu i kartodiagramu oraz nabyli umiejętności wizualizacji danych przestrzennych.
       Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości, również na temat statystyki publicznej w Europie - Eurostat.
       Podsumowaniem spotkania było ważne przeslanie, które powinno zachęcać do aktywnego uczestniczenia w spisach statystycznych: Pamiętajmy, ze badania są o nas i dla nas.

  • Kontakty

   • Sławomira Kozak
   • Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II
   • Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 96 05-270 Marki Poland
   • Godziny pracy sekretariatu: 8.00 - 16.00
   • (+48 22) 781 - 10 - 17
 • Galeria zdjęć

   brak danych