• Aktualności

      • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      • 1 marca 2021 r. obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętch. Żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy podjęli próbę zbrojnego przeciwstawienia się sowietyzacji Polski i podporządkowania jej Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich. W walce w obronie wartości jaką była suwerenna i Niepodległa Polska wielu poległo, wielu skazano w pokazowych procesach na kare śmierci lub długoletnie więzienie. Ci zaś nieliczni, którzy ocaleli w realiach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej żyli w zapomnieniu.

        

       Pamięć o tamtym okresie, o podziemiu antykomunistycznym, o żołnierzach Polskich Organizacji Niepodległościowych , którzy doświadczyli komunistycznych represji winniśmy przekazywać kolejnym pokoleniom. Tylko poprzez pamięć o latach najtrudniejszych i najbardziej bolesnych Naszej Ojczyzny, możemy budować szacunek dla współczesnej Polski - wolnej i niepodległej.

       Cześć i Chwała Bohaterom.

        

       Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

        

      • Spotkanie z Gabi Drzewiecką

      • Pandemia rządzi się swoimi prawami i chociaż wszelkie spotkania nie są teraz najlepszą opcją, my postanowiliśmy trochę odczarować naukę zdalną. Pierwszy raz w historii naszej szkoły zaprosiliśmy gościa online. I to nie byle jakiego gościa, bo 11 lutego gościła u nas Gabi Drzewiecka. Jedna z najlepszych polskich dziennikarek muzycznych. Na swojej liście ma wywiady z takimi gwiazdami jak Carlos Santana, Andrea Boccelli, Ed Sheeran, Sting, Jessie Warre, Dua Lipa i wielu, wielu innych! Prowadzi również autorską audycję „Gabinet Dźwięku” w serwisie streamingowym Tidal, gdzie rozmawia z polskimi artystami.  

       W spotkaniu brali udział uczniowie klas dziennikarskich 2c, 2CG oraz klasa menadżersko – prawna 2d. A także jak się później okazało przysłuchiwali się mu również nasi rodzice.

       Gabi wprowadziła do spotkania bardzo przyjazną atmosferę, można było odnieść wrażenie, że rozmawiamy z koleżanką przy kawie, a nie ze znaną polską dziennikarką. Stworzyła nam okazję do zadawania wielu pytań, nie tylko o dziennikarstwo, ale także studia czy projekty nad jakimi pracuje. Usłyszeliśmy o pracy w różnych redakcjach radiowych i telewizyjnych, mogliśmy posłuchać jak wszystko wygląda od kuchni. Gabi przeprowadziła nas przez swoją drogę do miejsca, w którym znajduje się teraz – jednej z najbardziej szanowanych dziennikarek muzycznych. Dla wielu jest wzorem do naśladowania i przykładem, że dzięki ciężkiej pracy możemy osiągnąć wymarzone cele.

       Było to dla nas bardzo inspirujące i motywujące spotkanie. Mamy nadzieję, że nie ostatnie!

       Bardzo dziękujemy Gabi, że pomimo wielu obowiązków, znalazła dla nas czas i zechciała podzielić się swoim doświadczeniem!

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • Dzień Bezpiecznego Internetu to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską, która angażuje państwa z całego świata na rzecz działań propagujących bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania Internetu.
       Bezpieczni W Internecie

        

      • 45 Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

      • Zdalnie, czy stacjonarnie Nasi uczniowie nie próżnują ! Są zdolni i ambitni, co udowodnili biorąc udział liczną grupą w 45 EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Lindego, pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

       To prestiżowa olimpiada przeprowadzana w całej Polsce, cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego! Laureaci etapu finałowego zwolnieni z  pisania matury oraz egzaminów wstępnych na studnia językowe! 

       Za nami ETAP SZKOLNY, trzymamy mocno kciuki za awans do II ETAPU OKRĘGOWEGO. Tymczasem dziękujemy naszym licealistom, że mimo trudnych czasów, wzięli udział w przygotowaniach do konkursu, zdobyte doświadczenie i wiedza z pewnością przydadzą się nie raz!

      • Narodowe Święto  Niepodległości - 11 listopada

      • 11 listopada to dzień niezwykły dla każdego Europejczyka - koniec I wojny światowej, dla każdego Polaka to wielki dzień - sto dwa lata temu znów słowo Ojczyzna-Polska zaczęło rozbrzmiewać na ulicach, a w miejsce czarnych orłów, pojawił się Orzeł Biały. Od lat Święto Niepodległości celebrujemy składając wieńce pod pomnikami, biorąc udział w akademiach, jednak rok 2020 -  czas pandemii spędzimy zapewne w domowym zaciszu. Dlatego może warto wspomnieć czas sprzed wieku, a także twórców Niepodległej.  

      • "Zasoby informacyjne statystyki publicznej" - lekcja z Urzędem Statystycznym

      • Uczniowie klasy 2a i 2b naszego liceum w dniach 4 i 6 listopada 2020 r. uczestniczyli w zdalnych zajęciach edukacyjnych na temat statystki publicznej organizowanych i przeprowadzonych przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z głównymi zadaniami statystyki publicznej, jej organizacją, funkcjonowaniem oraz znaczeniem w życiu codziennym i wyzwaniach, jakie przed nią obecnie stoją t.j. Powszechny Spis Rolny.


       Dowiedzieli się, co to są badania, klasyfikacje i rejestry statystyczne oraz poznali zasoby informacyjne statystyki publicznej oraz sposoby ich udostępniania. Ponadto nauczyli się jak poprawnie zaprezentować dane na mapie za pomocą metody kartogramu i kartodiagramu oraz nabyli umiejętności wizualizacji danych przestrzennych.
       Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości, również na temat statystyki publicznej w Europie - Eurostat.
       Podsumowaniem spotkania było ważne przeslanie, które powinno zachęcać do aktywnego uczestniczenia w spisach statystycznych: Pamiętajmy, ze badania są o nas i dla nas.

      • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z Janem Pawłem II"

      • Od 16 października 2020 roku w holu głównym naszej szkoły prezentowana jest wystawa prac, będących pokłosiem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z Janem Pawłem II.”

       Uczniowie szkół podstawowych wykonali prace na temat: „Projekt okładki albumu o pielgrzymkach św. Jana Pawła II do Ojczyzny”. Uczniowie Liceum zmierzyli się z tematem: „Projekt okładki książki autorstwa św. Jana Pawła II.”

       Konkurs, który objęty został honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki miał na celu m. in. popularyzację wiedzy o życiu, działalności i twórczości papieża Jana Pawła II, uczczenie 100 rocznicy Jego urodzin.

       Dziękujemy wszystkim, którzy - w tych niełatwych warunkach - wzięli udział w konkursie. Gratulujemy wyróżnionym i nagrodzonym. Żałujemy, że z przyczyn epidemicznych nie mogło odbyć się uroczyste podsumowanie konkursu z otwarciem wystawy i uhonorowaniem laureatów. Zadbaliśmy jednak, by  nagrody w postaci power-banków, pendrive’ów, głośników, słodyczy i dyplomów trafiły do wyróżnionych i nagrodzonych uczestników.

      • Miesiąc świadomości dawstwa szpiku

      • W naszej szkole trwa akcja  #komórkomania! Warunkiem zostania potencjalnym dawcą szpiku kostnego jest ukończenie 18 lat. O akcji można poinformować rodziców, rodzeństwo, znajomych. 

       Aby odebrać pakiet rejestracyjny należy zgłosić się do gabinetu pedagoga. W domu postępuj według instrukcji zawartej na opakowaniu i przynieś go z powrotem. My zajmiemy się resztą!

      • Aktywność badawcza uczniów na lekcji chemii

      • W naszej wyjątkowej szkole dzieją się różne ciekawe rzeczy. W tym tygodniu chemia przyciągała do nauk ścisłych, ponieważ lekcje zostały urozmaicone eksperymentami chemicznymi (utlenianie redukcji). Uczniowie lepiej przyswajają wiedzę, kiedy mają możliwość jej doświadczenia. Być może takie lekcje zainspirują uczniów do rozważenia zawodu naukowca. 

      • Rymcerze – Nie zmarnuj swojego życia!

      • W piątek 18 września 2020 uczniowie klas pierwszych naszego LO mieli okazję uczestniczyć
       w nietypowych warsztatach prowadzonych przez dwóch raperów Bęsiu i DJ Jonas.                                              Opowiedzieli oni o swoich życiowych doświadczeniach w walce z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne w sposób przystępny dla młodych ludzi, „bez zadęcia i patosu”. Uczniowie chętnie nawiązywali relacje z prowadzącymi. Aktywnie uczestniczyli w warsztatach i proponowanych przez raperów konkursach z nagrodami.

      • 100. Rocznica urodzin Patrona szkoły Jana Pawła II

      • Urząd Miasta Marki zaprasza do obejrzenia otwartej wystawy przed wejściem do naszej szkoły poświęconej św. Janowi Pawłowi II.  18 maja 2020 roku mija setna rocznica urodzin patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II. Jego pontyfikat rozpoczął się 16 października 1978 roku i trwał do 2 kwietnia 2005 roku.

       Był papieżem, ale przede wszystkim wrażliwym i mądrym Człowiekiem. Mimo swojej niezwykłości był wyjątkowo pogodny i radosny, kochał dzieci  i młodzież, widział w nich przyszłość świata. Jego pielgrzymki do najbardziej odległych zakątków świata zmieniły losy wielu ludzi a nawet narodów. Motto św. Jana Pawła II „Totus Tuus” było symbolem wiary, nadziei i miłości do ludzi różnych ras i religii. 

  • Kontakty

   • (22) 781 - 10 - 17, (22) 771 - 46 - 10
   • Sławomira Kozak
   • Liceum Ogólnokształcące
   • Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 96, 05-270 Marki, 05-270 Marki Poland
   • Godziny pracy sekretariatu: 8.00 - 15.00
 • Galeria zdjęć

   brak danych