• Jan Puścian 1944-2023

• Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 16 marca 2023 r. zmarł Pan Jan Puścian - wieloletni pedagog i dyrektor naszej szkoły. Od 1962 roku był związany z oświatą w Markach. Najpierw jako nauczyciel, następnie od 1971 zastępca dyrektora, a od 1978 do 2016 roku dyrektor. Szkoła, którą zarządzał przechodziła różne transformacje związane z reformami oświaty, a od 1999 roku i nadaniu imienia w 2005 roku funkcjonuje jako Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II. Pan Jan Puścian cieszył się ogromnym autorytetem i szacunkiem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Wychował wiele pokoleń młodzieży. Bardzo dbał o poziom i warunki kształcenia. Szczególną uwagę przywiązywał do wychowawczej roli szkoły, za co był bardzo ceniony przez uczniów i rodziców. Wśród pracowników tworzył atmosferę opartą na wzajemnej życzliwości i zaufaniu. Za swoje zasługi w pracy dydaktyczno-wychowawczej był uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodami Ministra Oświaty i Wychowania, Nagrodami Kuratora Oświaty w Warszawie oraz Nagrodami Burmistrza Miasta Marki. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy

Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach

• Międzynarodowy Dzień Teatru

• Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami obchodzili Międzynarodowy Dzień Teatru.
              Z tej okazji klasy 3a i 3b wybrały się na sztukę Mąż i żona do Teatru Polonia. Natomiast klasa 4c wybrała się do Teatru Kamienica na spektakl My dzieci z dworca ZOO.

• Centrum Mistrzostwa Informatycznego

• W ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego uczciliśmy 24 marca Dzień Arduino wyjazdem do Centralnego Domu Technologii. W ramach zajęć zajęcia z kodowania i robotyki, poprowadzonych przez doświadczonych trenerów Science and Innovation Center mieli możliwość zbudowania czujnika zmierzchu na Arduino, czyli jednego z podstawowych elementów systemu inteligentnego domu (Smart Home).

• Dzień Kina Hiszpańskiego

• 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kina Hiszpańskiego. Z tej okazji odbyła się projekcja filmu "Diecisiete" w reż. Daniela Sanchez Arevalo. Nasi nauczyciele oraz uczniowie przygotowali degustacje hiszpańskich tapas.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Nasza szkoła wzięła udział w obchodach, które 5 marca rozpoczeły się mszą świętą o godzinie 10:00 w Kościele św. Andrzeja Boboli w Strudze w intencji żołnierzy Niezłomnych.

W 2011 roku dzień 1 marca, został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.Święto stało się hołdem dla Żołnierzy Wyklętych za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej oraz przywiązania do tradycji niepodległościowych.
              Za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

Ku Pamięci!