• Spotkanie z Gabi Drzewiecką

• Pandemia rządzi się swoimi prawami i chociaż wszelkie spotkania nie są teraz najlepszą opcją, my postanowiliśmy trochę odczarować naukę zdalną. Pierwszy raz w historii naszej szkoły zaprosiliśmy gościa online. I to nie byle jakiego gościa, bo 11 lutego gościła u nas Gabi Drzewiecka. Jedna z najlepszych polskich dziennikarek muzycznych. Na swojej liście ma wywiady z takimi gwiazdami jak Carlos Santana, Andrea Boccelli, Ed Sheeran, Sting, Jessie Warre, Dua Lipa i wielu, wielu innych! Prowadzi również autorską audycję „Gabinet Dźwięku” w serwisie streamingowym Tidal, gdzie rozmawia z polskimi artystami.

W spotkaniu brali udział uczniowie klas dziennikarskich 2c, 2CG oraz klasa menadżersko – prawna 2d. A także jak się później okazało przysłuchiwali się mu również nasi rodzice.

Gabi wprowadziła do spotkania bardzo przyjazną atmosferę, można było odnieść wrażenie, że rozmawiamy z koleżanką przy kawie, a nie ze znaną polską dziennikarką. Stworzyła nam okazję do zadawania wielu pytań, nie tylko o dziennikarstwo, ale także studia czy projekty nad jakimi pracuje. Usłyszeliśmy o pracy w różnych redakcjach radiowych i telewizyjnych, mogliśmy posłuchać jak wszystko wygląda od kuchni. Gabi przeprowadziła nas przez swoją drogę do miejsca, w którym znajduje się teraz – jednej z najbardziej szanowanych dziennikarek muzycznych. Dla wielu jest wzorem do naśladowania i przykładem, że dzięki ciężkiej pracy możemy osiągnąć wymarzone cele.

Było to dla nas bardzo inspirujące i motywujące spotkanie. Mamy nadzieję, że nie ostatnie!

Bardzo dziękujemy Gabi, że pomimo wielu obowiązków, znalazła dla nas czas i zechciała podzielić się swoim doświadczeniem!

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską, która angażuje państwa z całego świata na rzecz działań propagujących bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania Internetu.
              Bezpieczni W Internecie