• Biblioteka

• O bibliotece

• Biblioteka Zespołu Szkół nr 1 mieści się na I piętrze.
            Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

W bibliotece obowiązuje cisza oraz zakaz spożywania posiłków. Można tu uczyć się, czytać i przeglądać czasopisma i książki, odrabiać prace domowe, przyjemnie spędzać czas. Zasady korzystania z biblioteki zawiera regulamin.

W bibliotece są 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.                                                                                W wolnym czasie można korzystać z komputera wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie można wykorzystywać komputera do gier, zabaw, rozmów on-line. Wszystkie zasady korzystania ze stanowisk komputerowych określa regulamin umieszczony w bibliotece.

Zapraszamy do korzystania z bieżących i archiwalnych numerów czasopism, które prenumerowane są przez bibliotekę. Polecamy szczególnie „Cogito”.

W bibliotece gromadzone są nie tylko książki i czasopisma, lecz także zbiory multimedialne. Z bogatej wideoteki korzystają nauczyciele udostępniając je uczniom na lekcjach. Zapraszamy również do czytania książek w języku angielskim. Biblioteka ma także duży zbiór gier planszowych. Prowadzi akcje układania puzzli.

Życzymy przyjemnej lektury wypożyczonych z biblioteki książek! Zapraszamy także do oglądania okolicznościowych wystawek i brania udziału w konkursach, które organizowane są przez nauczycieli bibliotekarzy. Zachęcamy także do zgłaszania własnych pomysłów dotyczących funkcjonowania biblioteki, wzbogacania księgozbioru itp.

W bibliotece od 18 lutego 2002 roku działa Szkolne Centrum Multimedialne i Informacyjne.