• Biblioteka

• O bibliotece

• Biblioteka Zespołu Szkół nr 1 mieści się na I piętrze.
            Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

W bibliotece obowiązuje cisza oraz zakaz spożywania posiłków. Można tu uczyć się, czytać i przeglądać czasopisma i książki, odrabiać prace domowe, przyjemnie spędzać czas. Zasady korzystania z biblioteki zawiera regulamin.

Biblioteka dysponuje kartoteką czyli bogatą bazą opisów artykułów na różne tematy z wielu czasopism, co pozwala sięgać do archiwalnych numerów takich gazet, jak np. „Aura”, „Cogito”, „Mówią wieki”, „Perspektywy”, „Victor”. Można wykorzystywać je przygotowując się do lekcji, pisząc prace domowe, opracowując referaty itp.

W bibliotece są 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. W wolnym czasie można korzystać z komputera wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie można wykorzystywać komputera do gier, zabaw, rozmów on-line. Wszystkie zasady korzystania ze stanowisk komputerowych określa regulamin umieszczony w bibliotece.

Zapraszamy do korzystania z bieżących i archiwalnych numerów czasopism, które prenumerowane są przez bibliotekę. Polecamy szczególnie „Victora”, „Cogito”.

Biblioteka dysponuje bogatym księgozbiorem podręcznym (słowniki, albumy, encyklopedie- w tym: najnowsza publikacja-30 tomowa „Wielka Encyklopedia PWN”).

W bibliotece gromadzone są nie tylko książki i czasopisma, lecz także zbiory multimedialne. Z bogatej wideoteki korzystają nauczyciele udostępniając je uczniom na lekcjach. Zapraszamy również do czytania książek w języku angielskim.

Życzymy przyjemnej lektury wypożyczonych z biblioteki książek! Zapraszamy także do oglądania okolicznościowych wystawek i brania udziału w konkursach, które organizowane są przez nauczycieli bibliotekarzy. Zachęcamy także do zgłaszania własnych pomysłów dotyczących funkcjonowania biblioteki, wzbogacania księgozbioru itp.

W bibliotece od 18 lutego 2002 roku działa Szkolne Centrum Multimedialne i Informacyjne.

• (22) 781-10-17
      • Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II