Wycieczki, zielone szkoły

• W dniu 27 listopada br. uczniowie klas 2a, 2b i 2c Liceum Ogólnokształcącego uczęszczający na geografię rozszerzoną wybrali się na wycieczkę do Muzeum Geologii. Mogli w przestronnych salach prześledzić historię geologiczną Polski od archaiku do czasów prawie współczesnych. Mogli z bliska zobaczyć typowe skamieniałości oraz skały i minerały występujące w Polsce z podziałem na konkretne regiony. Uczniowie szczególnie zainteresowali się szkieletami czwartorzędowych ssaków, model dilofozaura, tropy dinozaurów oraz pnie z karbonu  i neogenu.

Dopełnieniem informacji były mapy geologiczne Polski, tabela stratygraficzna z rozwojem świata organicznego, plansza ilustrująca rozmieszczenie kontynentów w dziejach Polski.  fotogaleria

02.12.2019 11:22 | więcej »
  •  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

7 marca 2019 r. kl. 1cLO wraz z dwiema nauczycielkami (p. Katarzyną Strunk i p. Marleną Rymer – Rymarczyk) wybrała się na wycieczkę na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie symbole Giełdy (schody, zegary, róg obfitości, dzwon, byk). Zobaczyli także salę notowań i poznali tajniki inwestowania. Uczestniczyli również w projekcji filmu o Giełdzie, a potem wykonywali zadania na kartach pracy.

06.05.2019 14:39 | więcej »
  • Wycieczka do Sądu Rejonowego w Wołominie

W bieżącym roku szkolnym 10 uczniów kl. 2a LO uczestniczy w zajęciach z edukacji prawnej. W ramach tego przedmiotu 14 marca br. wraz z prof. Katarzyną Strunk udali się do Sądu Rejonowego w Wołominie. Tutaj zwiedzili tzw. niebieski pokój oraz areszt sądowy. Przede wszystkim jednak mieli okazję wcielić się w rolę sędziego, ławników, protokolanta, świadka, oskarżonych w sali rozpraw, gdzie wysłuchali także wykładu na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz zapoznali się ze specyfiką pracy kuratora sądowego.

26.04.2019 14:01 | więcej »
  • Muzeum "Czar PRL"

26 listopada 2018 r. uczniowie kl. 1c Liceum Ogólnokształcącego (wraz z wychowawczynią prof. Aldoną Kowalczyk–Wroniewską i prof. Katarzyną Strunk) odwiedzili Muzeum Czar PRL na warszawskiej Pradze. W niewielkiej przestrzeni mieszkania rodem z minionej epoki ... Fotokronika

16.12.2018 11:18 | więcej »