BLIŻEJ RYNKU PRACY

Samorząd Szkolny

 

W dniu 22 listopada 2019 r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego na kadencję 2019/20. Wzięli w nich udział uczniowie liceum ogólnokształcącego. 

 

Skład Samorządu Szkolnego  2019/20

Przewodniczący:

Antoni Sałański - klasa IAG LO

Zastępcy Przewodniczącego:

Nikola Kotowska - klasa IA LO Wiktoria Żelazowska - klasa IIB LO

Skarbnik: Maksymilian Leończuk - klasa IBG LO

Sekretarz: Natalia Jaźwińska - klasa ID LO

OPIEKUN SU

Pani Jolanta Wilczyńska

Młodzieżowa Sesja RM Marki

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka wzięliśmy udział w Młodzieżowej Sesji Rady Miasta Marki, która odbyła się 6 czerwca 2018 r. Naszą szkołę w tym roku godnie reprezentowali Kamil Fortuna (3d) i Alan Stobiński (3e). Uczniowie przygotowali prezentację pt. „Ojczyzna na 100 = nowoczesny patriotyzm” („Jak we współczesnym świecie możemy wyrażać szacunek do miejsca, w którym przyszło nam żyć?”).  Foto z obrad

Dzień Wolontariatu

W dniu 13 Grudnia 2018 r. Samorząd Uczniowski jak co roku z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizował szkolny Dzień Wolontariatu. Głównym wydarzeniem tego dnia była szkolna kawiarenka. Goście mogli skosztować wypieków naszych uczniów oraz wesprzeć zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne. Zbiórka zakończyła się sukcesem. Samorządowi udało się zebrać 442 zł.  

Dzień Wolontariusza to wielkie święto, a zarazem wspaniała okazją do promowania wolontariatu. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym!

Akcja Góra Grosza

Nasza szkoła bierze po raz kolejny udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. 

Akcja ta polega na zbiórce monet. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza wlasną rodziną, w tym na tworzenie programów które pozwolą im wrócić do domu bądź dofinansowanie domów dla dzieci, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka. 

Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich do pomagania.

Dyskoteka Andrzejkowa

29 grudnia 2018 roku Samorząd Uczniowski zorganizował andrzejkową dyskotekę szkolną. Uczniowie sami zadbali o repertuar muzyczny, dzięki czemu bawili się świetnie w rytmie najlepszych utworów z nowych i starych list przebojów. Oprócz parkietu tanecznego dużym zainteresowaniem cieszył się kącik z przekąskami, również przygotowany samodzielnie przez uczniów. Wydarzenie to podobało się wszystkim. Samorząd gotowy jest podjąć się organizacji kolejnych, na które mają już mnóstwo pomysłów.   

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II, 05-270 Marki, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 96, e-mail: zs1@marki.pl