• Bliżej Rynku Pracy

• Ochrona danych osobowych RODO

• W związku z wejściem w życie w dniu 25 maja 2018 r. rozporządzenia dot. ochrony danych osobowych (tzw. RODO) informujemy, że dane osobowe uczestników projektu "Bliżej rynku pracy" są przetwarzane na podstawie udzielonej wcześniej (w momencie przystąpienia do projektu) zgody danego uczestnika projektu na przetwarzanie danych osobowych podanych w komplecie dokumentów zgłoszeniowych.

• Projekt Unijny - „Bliżej rynku pracy -

Zintegrowany System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF”

Nasze gimnazjum bierze udział w tym projekcie, który realizowany na obszarze Warszawy i okolicznych gmin: Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Marki, Milanówek, Otwock, Nadarzyn, Pruszków, Ząbki, Zielonka we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Uczestniczy w nim 71 szkół. Projekt realizowany jest w okresie od 1.09.2017 r. do 30.06.2019 r.

Celem głównym Projektu jest podniesienie wśród min. 90% uczniów szkół z terenu ZIT WOF biorących udział w Projekcie kompetencji kluczowych w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i poruszania się po rynku pracy, a poprzez to zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia dzięki realizacji działań w obszarze rozwoju i poprawy jakości doradztwa edukacyjno-zawodowego. W ramach Projektu doradcy będą proponować uczniom uczestniczącym w projekcie różnorodną aktywność, a w szczególności:

• diagnozy potrzeb rozwojowych i edukacyjnych,

• testy kompetencyjne określające indywidualne predyspozycje zawodowe uczniów;

• pogłębione diagnozy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z przekazaniem informacji rodzicom,

• warsztaty „Bliżej rynku pracy”, których celem jest wspieranie uczniów w rozwijaniu umiejętności planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej z uwzględnieniem własnego potencjału oraz sytuacji na rynku pracy;

• spotkania informacyjne z uczniami i ich rodzicami, nauczycielami dotyczące tematyki planowania drogi edukacyjno-zawodowej uczniów,

• rozpoznania lokalnego rynku pracy, oferty szkół ponadgimnazjalnych;

• debaty uczniowskie „Bliżej rynku pracy” z udziałem przedstawicieli rynku pracy, edukacji, otoczenia społeczno-gospodarczego szkół i in.;

• spotkania, prelekcje, pogadanki z przedstawicielami różnych zawodów, szkół wyższych, Urzędu Pracy, OHP i in.;

W ramach Projektu wsparciem objętych zostanie łącznie 4445 uczniów szkół uczestniczących w Projekcie oraz 78 doradców edukacyjno-zawodowych i nauczycieli wyznaczonych do realizacji zadań z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego zatrudnionych w ww. szkołach.

Regulamin projektu

Prezentacja projektu