• Pedagog szkolny

• Zachowaj Trzeźwy Umysł

• W roku szkolnym 2019/20 nasza szkoła wzięła udział w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Tegoroczne hasło kampanii to „DorastaMY AsertywNIE!". Celem programu było zwiększenie wśród uczniów poczucia własnej wartości i samoakceptacji, doskonalenie umiejętności zaspokajania własnych potrzeb, edukacja w obszarze samoakceptacji zmian zachodzących w fazie dorastania jako czynnik chroniący przed zachowaniami ryzykownymi. Uczniowie klas licealnych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych oraz lekcjach wychowawczych online, które dostarczyły im wielu pozytywnych informacji o sobie.

• Warsztaty "Bezpieczna szkoła cyfrowa"

• W dniach od 9 do 21 listopada 2018 r. uczniowie z klas gimnazjalnych oraz licealnych, wzięli udział w warsztatach w ramach projektu cyfrowobezpieczni.pl. Warsztaty te miały na celu pogłębić wiedzę i świadomość uczniów na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych oraz pomóc w poszukiwaniu odpowiedzi na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach. Uczniowie z zaangażowaniem zadawali pytania oraz brali udział w dyskusjach.

• Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł

• W roku szkolnym 2018/19 nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Tegoroczne hasło kampanii to „Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności. Celem było  wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania, edukacja w obszarze samopoznania w zakresie talentów, zainteresowań, pasji oraz ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych. Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych oraz lekcjach wychowawczych, które dostarczyły im wielu pozytywnych informacji o sobie, a w niektórych przypadkach rozbudziły pasje i zainteresowania oraz ukształtowały wśród uczniów zdrowe nawyki równowagi między obowiązkami, nauką, hobby a odpoczynkiem.

• Warsztaty - Profilaktyka uzależnień

• W dniach 11–12 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbywały się warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień „Wpływ uzależnień na zdrowie psychiczne młodzieży”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie pułapki czyhają na nas w codziennym życiu oraz czym może skutkować sięganie po używki. Otrzymali również cenne wskazówki, jak zachować się w takich sytuacjach, a także, gdzie należy szukać pomocy.

• Godziny pracy pedagoga

•        p. Jolanta Wilczyńska

DZIEŃ TYGODNIA GODZINY
              Poniedziałek 10.35 -16.10

p. Aleksandra Wilczyńska

DZIEŃ TYGODNIA GODZINY

12.40 - 13.35;

W dniach zebrań z rodzicami pedagog pracuje w godzinach 9.00 - 17.30.

• Sala
              • Gabinet pedagoga